Studenci III rok

2007-
-2008

Prace studentów z rocznika 2007-2008

„Życie po życiu” – obiekt artystyczny

Japończycy, zgodnie ze starym obyczajem, gromadzą zniszczone przedmioty codziennego użytku – od starych szczoteczek do włosów po zepsute lalki i raz w roku palą je ceremonialnie dziękując im w ten sposób za wierną służbę.
Japońscy inżynierowie twierdzą, że aby osiągnąć znaną w świecie wysoką jakość produktów muszą poddawać swoje przedmioty istnym torturom: zamrażają je, gotują, męczą dzień i noc.
Ale, ci inżynierowie twierdzą jednocześnie, że są z tymi przedmiotami związani uczuciowo i wyrażają im swoją wdzięczność składając je raz na rok u stóp gigantycznego Buddy.

Zadanie dla studentów:
Z kolekcji zgromadzonych, starych, zużytych, zepsutych przedmiotów wybierzcie dwa, trzy, intrygujące was z jakiś powodów.
Uruchomcie wodze fantazji i przy pomocy waszej wyobraźni połączcie je w nowa jakość. Wykonajcie obiekt artystyczny, będący połączeniem wybranych przdmiotów.