Studenci III rok

-2008

Prace studentów z rocznika 2007-2008

Przedmiot w niezwykłym otoczeniu

Kontekst (łac. Contexlus - związek, łączność, zależność).
Kontekst służy do zakomunikowania zależności jednych zjawisk od innych, danego zdarzenia od innych zdarzeń. Przedmioty tworzą w kontekście z przestrzenią określoną konfigurację. Każdy dodatkowy przedmiot wprowadzony w przestrzeń konstruuje wiele możliwości, które są lub będą w kontekście z tą przestrzenią. Przestrzeń ta jest logiczna. Samo otoczenie przemawia do nas. Przedmioty jednak, które egzystują samoistnie, potrafią zaistnieć w innej przestrzeni. Nie wiadomo tylko, czy każda z tych sytuacji sprzyja przedmiotowi umieszczonemu w niej. Przedmioty jednak potrafią znaleźć się w kontekście innej przestrzeni, innej sytuacji. Może chcą coś zaprezentować?

Zadanie dla studentów:
Zadajcie sobie pytanie, czy każdy samoistnie funkcjonujący przedmiot umieszczony w innej sytuacji ma z nią związek, łączność? Czy jest w kontekście z tą sytuacją? Czy każda z tych sytuacji odpowiada naturze danego przedmiotu? Wykonajcie kilka szkiców na papierze A4.
Na podstawie wykonanych szkiców na kartce papieru formatu A3 narysujcie, namalujcie wybrany przez was przedmiot w nietypowym kontekście, w niezwykłym otoczeniu.