Studenci III rok

-2008

Prace studentów z rocznika 2007-2008

Niezwykły przedmiot – collage

Przedmioty codziennego użytku nie sprawiają na nas wrażenia. Przywykliśmy do ich widoku. Stały się pospolite. Nie dostrzegamy w nich niezwykłości. Ale nawet pospolity przedmiot przebrany, ustrojony, pozbawiony swojego oczywistego znaczenia staje się niezwykły, niepowtarzalny.

Zadanie dla studentów:
Obejrzyjcie zaproponowane kolorowe pisma z ilustracjami różnych przedmiotów. Wybierzcie klika, kilkanaście dowolnych przedmiotów, wytnijcie je.

Na kartce papieru formatu A4 naklejcie, połączcie dwa, trzy przedmioty z sobą tworząc niecodzienny obiekt. Stwórzcie metodą collage nową niezwykłą jakość, nowy, niepospolity, niezwykły „przedmiot”. Może to być przedmiot absurdalny, pozbawiony racjonalnego porządku. Czysto estetyczny obiekt. Ale może to być nowa jakość użytkowa. Możecie tym zabiegiem podnieść rangę istniejących przedmiotów, zmienić dotychczasowe zastosowanie. Nadajcie nowemu obiektowi nazwę.